Główna zasada powstawania makijażu permanentnego polega na wprowadzaniu barwnika w warstwy naskórka. Dzięki szybkiemu rozwojowi mikropigmentacji, nowoczesnym urządzeniom i pigmentom makijaż permanentny można wykonać szybciej, bardziej dokładnie a przede wszystkim bezpiecznie. Zastosowanie nowoczesnych i bezpiecznych środków znieczulających minimalizuje ból odczuwany podczas zabiegu.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
W zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy makijaż zaczyna tracić nasycenie, w każdym momencie może zostać odświeżony. Wielką zaletą odnowy jest możliwość dobrania zupełnie nowego kształtu i zmiana swojego wizerunku.

Czy zabieg jest bezpieczny?
Wszystkie używane przez nas pigmenty, igły i urządzenia zostały przebadane dermatologicznie, uzyskały niezbędne certyfikaty jakości oraz spełniają wszelkie wymagania higieny.

Jak jest wykonywany?
Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której ustalany jest kształt i kolor optymalny do typu Państwa urody. Idealny makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny, lekko podkreślać walory a maskować mankamenty.

W dalszej części zabiegu:

  • Na skórę nanosimy lekko znieczulający fluid, który zacznie działać w ciągu 5 minut.

  • Delikatnie rysujemy igłą oraz farbą kontury, następnie ostrożnie otwieramy górną warstwę skóry. W międzyczasie lekko znieczulamy i dalej rysujemy kontury. Aby były one czyste i bez zarzutów, pracujemy niemal wyłącznie igłą-1. Kontury i cienie są wówczas bardzo delikatne i jasne.

  • Za pomocą urządzenia Purebeau wprowadzamy pigment w naskórek.

A efekty? Oczy mają więcej wyrazu i wyglądają młodziej, usta są pełniejsze, a dzięki namalowanym włoskom brwi są równomierne i gęste.

Czy zabieg boli?
Ból jest niestety sprawą indywidualną – tak jak podczas zastrzyku. Dokładany jednak wszelkich starań, aby go zminimalizować . Pracujemy delikatnie i tak staramy się przygotować skórę, żeby odczuwali Państwo zaledwie mrowienie.

Jak długo się goi?
Jedyna niedogodność po wykonanym makijażu to złuszczenie się naskórka na 3-4 dzień po zabiegu. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie. Po zabiegu nie należy do miesiąca czasu się opalać, korzystać z sauny, basenu oraz przez 3 dni wykonywać żadnych ćwiczeń.

Wszystkie zdjęcia znajdują sie na naszym Facebooku
Serdecznie Zapraszamy