Brwi muszą pasować idealnie do twarzy. Każda z nas ma swoją teorię na ich temat i każda lubi inną. Zanim przystąpimy do wykonania henny czyli zabiegu farbowania brwi i rzęs oraz regulacji łuku brwiowego zbieram informacje: jaka brew podoba się Tobie. Czy lubisz wyrazistą czy delikatnie podkreśloną o naturalnym łuku, cienką czy może grubszą.

Najmodniejsze są brwi o naturalnym łuku, ale wyraziste i mocniej zaakcentowane.

Najbardziej podobają mi się naturalne brwi dlatego nie wyskubuję ich przesadnie. Usuwamy włoski, które psują porządek :) i wychodzą poza dolną linię łuku. Jeżeli Klientka wykonuje hennę po raz pierwszy warto zaprzestać jedynie na wyregulowaniu samego łuku i ufarbowaniu rzęs, tak aby przyzwyczaiła się do zmian wokół swoich oczu.

Zadbany łuk brwiowy powoduje, że Twoja twarz wygląda piękniej, zaś spojrzenie nabiera wyraźnego wyrazu. Bez henny oko wygląda blado. Piękne brwi są niewątpliwie elementem wizerunku oka.

  • Brwi po hennie powinny wyglądać naturalnie, dlatego włoski z łuku brwiowego usuwam oszczędnie tzn. tylko te które wychodzą poza dolną linię łuku.
  • Kształt dopasowujmy do Twarzy tak, aby wydobyć naturalne piękno OKA bez zaburzenia jego proporcji i naturalnego charakteru.
  • Kolor henny dobieramy tak, aby pasował do koloru karnacji i włosów. Jeśli chodzi o brwi jest to najczęściej czerń ze szczyptą brązu czy grafitu lub odwrotnie, zaś jeżeli chodzi o rzęsy jest to najczęściej czerń.
  • Jeżeli Klientka zgłasza się na hennę pierwszy raz, wykonuję próbę uczuleniową, polegającą na naniesieniu niewielkiej ilości farby za uchem lub przedramieniu Klientki i zmyciu po 15 – 20 minutach ciepłą wodą. Jeżeli po 24 godzinach nie wystąpią objawy uczulenia pod postacią zaczerwienienia, swędzenia, wysypki lub pieczenia, mogę przystąpić do farbowania.
  • Pęsetę, którą wykorzystuję podczas zabiegu dezynfekuję

Przeciwwskazanie do henny – farbowania brwi i rzęs:

  • choroby zakaźne (jęczmień)
  • stany zapalne i alergiczne skóry wokół oczu
  • uszkodzenia naskórka wokół brwi
  • wcześniejsze stosowanie opalacza! (jego stosowanie zgłoś kosmetyczce)
  • uczulenie na środki farbujące

Atutem henny to brew - łuk triumfalny dla oka:) podkreśla kolor źrenic.

Henna to wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Szczególnie rano, gdy szybko i sprawnie musisz wykonać makijaż. Ufarbowane brwi i rzęsy oraz wyregulowany łuk brwiowy są idealną bazą do jego wykonania.Gdy tylko chcesz odpocząć od codziennego tuszowania i makijażu, na wakacjach jaki i zimowym wypoczynku, czy w domu, w dniu wolnym od zajęć, henna sprawdza się w 100% : wstajesz z łóżka robisz poranną toaletę i kosmetykę, tylko szczotkujesz brwi i rzęsy, a oko jest pełne wyrazu.Dodatkowo docenisz hennę, gdy uprawiasz sport, uczęszczasz na basen czy siłownię. Bez makijażu nie wyglądasz blado. Henna jest dopełnieniem i ramką dla oka.