RETiPeel - 10%Retinol

Spotęgowana siła odmłodzenia!

Unikalny podwójny kompleks retinolu o stężeniu10% , posiada 2 formy retinolu:

  • stabilny retinol- po pierwsze inicjuje procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry
  • palmitynian retinolu- wpływa n a zewnętrzne warstwy naskórka
  • Wic C i wit E- chronią skórę przed promieniowaniem i temp

Zabieg składa sie z II etapów pierwszy w salonie natomiast drugi etap to specjalistyczny krem który dostaje każda klientka do pielęgnacji domowej na noc.

Co to jest Retinol ?

Retinol czysta postać wit A nazywana "eliksirem młodości" jest to jeden z najbardziej cenionych surowców o uwodnionym działaniu antystarzeniowym w kosmetologii. Z wiekiem i pod wpływem promieniowania UV poziom tej witaminy drastycznie spada!!

Retinol i jego pochodne rozpuszczają się w tłuszczach więc dobrze przenikają przez warstwę rogową naskórka i mają zdolność penetracji do skóry właściwej i w niewielkim stopniu do tkanki podskórnej. Wskutek poprawy struktury warstwy rogowej dochodzi do wzmocnionej funkcji ochronnej naskórka i zmniejsza TEWL (Utratę wody)

Dzięki działaniu w warstwie rogowej zwiększa wytwarzanie kolagenu i elastyny, hamuje aktywność metaloproteinaz (zmniejsza przebarwienia), prewencja starzenia poprzez wzrost liczby i aktywności fibroblastów i wpływa pozytywnie na stan tkanki łącznej skóry właściwej oraz poprawia elastyczność, jędrność , elastycznej oraz nawilżenie.

Zabieg rekomendowany jest dla skóry dojrzałej, szarej, z widoczną utratą jędrności , ze zmarszczkami, skóra palacza, przebarwienia, oraz profilaktyka przeciwstarzeniowa. Efekty są widoczne juz po 1szym zabiegu , skóra jest rozjaśniona, naskórek przebudowany , zmarszczki spłycone, antyoksydacyjna ochrona komórek skóry. Zabieg wykonujemy zawsze 2 razy obejmuje twarz, szyję i dekolt. Możemy go powtórzyć dopiero po 4 mc od ostatniego zabiegu kolejna 2 zabiegową serię.

Najważniejsze zalety zabiegu:

  • 10% Retinolu w gabinecie, 2,5 % w pielęgnacji domowej
  • różne formy Retinolu
  • możliwość dowolnego łączenia z różnymi peelingami
  • nie wymaga czasu rekonwalescencji-brak podrażnienia zaczerwienienia, silnego złuszczania
  • bezpieczeństwo i pełna kontrola nad przebiegiem zabiegu