Stylizacja i pielęgnacja stóp

Pedicure klasyczny (kosmetyczny)

Pedicure klasyczny bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w salonach kosmetycznych. Jego podstawowym celem jest usunięcie ze stóp zrogowaciałego naskórka, skrócenie i opiłowanie paznokci oraz odsunięcie i wycięcie naskórka nachodzącego na paznokcie. Zazwyczaj po wykonaniu pedicure klasycznego paznokcie są malowane lakierem, odżywką lub hybrydą

Pedicure klasyczny rozpoczyna się od oględzin stóp i usunięcia starego lakieru. Następny etapem jest kąpiel stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem soli aromatycznych. Po jej zakończeniu stopy osuszamy ręcznikiem , skracamy paznokcie i odsuwamy bądź też wycinamy w zależności od woli klientki. Kolejny krok to usunięcie zrogowaciałego naskórka, odcisków i nagniotek za pomocą specjalnej frezarki, po czym wykonujemy peeling i wcieramy w skórę krem lub nakładamy maskę. Jeżeli klientka sobie życzy na koniec zabiegu malujemy paznokcie lakierem.

Przeciwwskazania:

  • grzybice, drożdżyce stóp i paznokci
  • stany zapalne
  • zranienia, przerwania ciągłości skóry na stopach

Hybrydowy pedicure

Zabieg pedicure tego rodzaju na początku wygląda tak jak każda inna stylizacja paznokci u stóp. Po pierwsze należy nadać płytce paznokciowej odpowiedni kształt i wyciąć skórki. Następnie wykonywane jest oczyszczanie paznokci, by nakładane na nie produkty były trwalsze. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokcie bazy, a następnie lakieru hybrydowego do paznokci o dowolnym kolorze. Teraz jeszcze pozostaje nam zaaplikowanie na płytkę paznokciową utwardzacza i uaktywnienie go poprzez poddanie paznokci działaniu lampy UV. Niezwykle ważne jest, aby nie usuwać hybrydowego lakieru do paznokci za pomocą zwykłego zmywacza, ponieważ nie tylko nie będzie on skuteczny, ale także możemy narazić swoje paznokcie na zniszczenie. Przeznaczone są do tego specjalne preparaty oraz narzędzia do usunięcia starej hybrydy i aplikacji kolejnego pięknego kolor.