To idealne rozwiązanie problemów ze zniszczoną skórą rak oraz suchą skórą stóp. Osoby borykające się z suchym i popękanym naskórkiem po zabiegu z wykorzystaniem parafiny od razu zobaczą różnicę. Skóra staje się miękkie i cudownie gładka. Efekt utrzymuje się przez kilka dni. Parafina polecana jest przede wszystkim jesienią i zimą ze względu na mocno rozgrzewające działanie.

Kosmetyczne właściwości parafiny

Parafina jest produktem destylacji ropy naftowej. Zawiera specjalne substancje o właściwościach natłuszczających. Chociaż sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku czego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.

Po zabiegu parafinowym skóra dłoni i stóp jest w wyczuwalny sposób bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Parafina idealnie poprawia kondycję przesuszonej, szorstkiej skóry. Rozgrzewająca kąpiel skutecznie usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Po zabiegu warto użyć także środków zawierających kolagen - w ten sposób jeszcze głębiej nawilżymy dłonie. Warto wiedzieć, że parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia. Zabieg pielęgnacyjny należy rozpocząć od dezynfekcji skóry dłoni i stóp. Następnie robimy peeling, aby usunąć martwy naskórek. Kolejny etap to wmasowanie preparatu pielęgnacyjnego, np. mleczka. Później należy zanurzyć dłonie lub stopę w podgrzanej wcześniej parafinie. Czynność powtórz 2-3 razy. Po wyjęciu dłoni lub stopy z parafiny załóż na rękawiczki lub skarpetki foliowe, a następnie rękawiczki lub skarpety frotte i pozostaw je na 15 minut. Po upływie zaleconego czasu zdejmij rękawiczki lub skarpetki frotte i foliowe wraz z zastygłą parafiną.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego

Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, a także egzema. Jeżeli osoba poddająca się zabiegowi cierpi na niewydolność układu krążenia, nie powinna aplikować parafiny na rozległy obszar ciała podczas jednego zabiegu.